Součástí tréninku fotbalistů na Mistrovství Evropy je i posilovna a pingpong

Fotbalisté mezi zápasy trénují různě, kromě jiného zařazují i posilovnu a pingpong. Konkrétní způsob přípravy však prozrazovat nechtějí, protože by tím mohli vyzradit taktiku, kterou chtějí použít. Jejich trénink je v každém případě uzavřený. Právě pingpongové stoly umožňují odreagování a mírní všeobecnou nervozitu, která je s vrcholovými sportovními utkáními neoddělitelně spojena.

Rozšíření šampionátu o osm účastníků v roce 2016 schválil na zasedání v Bordeaux výkonný výbor UEFA. Podle člena výkonného výboru FIFA Franze Beckenbauera hovoří pro rozšíření řada důvodů. Evropský šampionát tím nic neztratí na kvalitě. Návrh na rozšíření vzešel od šéfa UEFA Michela Platiniho, který chtěl vyjít vstříc i menším zemím. Z 53 evropských reprezentací se tak 24 dočkalo finálového turnaje, což znamená, že jim k postupu stačí i třetí místo ve skupině.

Super Victor - maskot fotbalového ME 2016

Maskotem letošního mistrovství je malý fotbalista a superhrdina jménem Super Victor. Je oděný v modrobílém dresu francouzské reprezentace s číslem 16 na hrudi, které symbolizuje rok konání, a na zádech má červený plášť s logem šampionátu. Oficiální písnička je This One's for You od francouzského DJ Davida Guetty, který spolupracuje se švédskou zpěvačkou Zarou Larsson. 

Český tým si na turnaj zajistil postup vítězstvím ve skupině A, přičemž porazil například hvězdné Nizozemce. V základní skupině se svěřenci Pavla Vrby utkali se Španělskem a nyní je čeká Chorvatsko a Turecko.

Zdroj obrázku: Valgirardin.fr